Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma

és Kollégiuma

2023. december 12. Kedd, ma Gabriella napja van

Kiemelt híreink

  • Beiskolázás
    tovább 2023.09.19
  • Babits Mihály nyelvhasználati verseny
    tovább 2023.12.06
  • Tudomány, ami összeköt
    tovább 2023.12.04
  • "Tiéd a pálya"
    tovább 2023.12.04

Éneklő Ifjúság Kórusverseny

 A Laudate fiú kamarakórus a KÓTA által szervezett 2023-as Éneklő Ifjúság Kórusversenyen arany diplomát szerzett,  elnyerte az Év kórusa kitüntetett címet. Ezen felül elnyerte a leghitelesebben előadott egyházzenei alkotás különdíját a Gaudate egyházzenei motettáért.
Gratulálunk Havasi Gábor karnagynak és a kórusnak!
 

tovább »
2023.04.20

Irinyi János Középiskolai Kémiaverseny

A hétvégén Debrecenben rendezték az Irinyi János Középiskolai Kémiaverseny országos döntőjét, ahol diákjaink sikeresen szerepeltek.
I.B kategória
Husznai Marcell (9. C)    2. helyezett
Felkészítő tanár: Petz Andrea
 
 
II.B/2 kategória
Kutas Katalin (10. C)       18. helyezett
Felkészítő tanár: Jánosi László
Gratulálunk!

tovább »
2023.04.18

Katolikus Iskolák Vívóversenye

2023. április 15-16-án rendezte iskolánk a 6. Katolikus Iskolák Országos Versenyét tőr, kard és párbajtőr fegyvernemben.
A verseny zsűrizésében Keszei Kíra világbajnoki harmadik helyezett kardozó, valamint Szemes Gergő válogatott tőröző is segített.
A verseny rendezését a Katolikus Iskolák Országos Diákszövetsége és a PTE-PEAC támogatta.
Iskolánk a párbajtőr versenyszámban volt érdekelt.
Eredményeink
V. korcsoport: 
Harmincz Sára 10. A                     5. hely
Kószó Delle Molle Brúnó  10. D    2. hely
Kosztor-Nemes Boldizsár 10. D    5. hely
Szendelbacher Dénes 10. A          6. hely

VI. korcsoport:
Pelle Dániel 12. E           2. hely
Schveibert Tamás 11. A  6. hely
Mihovics Máté  12. D      8. hely

Szervező, felkészítő: Haraszti Krisztina
 
 
 
 
 

tovább »
2023.04.17

Csorba Győző versmondó verseny

Április 14-én a Szent Mór Iskolaközpontban megrendezett Csorba Győző versmondó verseny döntőjében iskolánkat színvonalas szereplésével Dunai Áron (12. C) és Barkó Kincső Emese (9. B) képviselte, aki az országos  megmérettetésen I. helyezést ért el.
Felkészítő tanárok: Gyimesi Viktor, Nagy Katalin
Gratulálunk!

tovább »
2023.04.16

Vidám mandulafa - előadás Janus Pannonius költészetéről

Április 13-án a költészet napjához kapcsolódóan a Klasszikus Irodalomtörténeti Tanszékről Dr. Jankovits László érkezett hozzánk, aki Vidám mandulafa címmel érdekes, interaktív előadást tartott Janus Pannonius Egy dunántúli mandulafáról c. verséről.

tovább »
2023.04.16

Költészet napi megemlékezés

Április 12-én iskolánk versmondó körének közreműködésével a költészet napjára emlékeztünk a díszteremben közös énekléssel, versmondással.

tovább »
2023.04.16

Húsvéti készülődés

2023. április 3-án a néprajz tagozatos tanulóink hagyományos tojásíráson vehettek rész Somkuti-Nagy Gergely és Huszár Ferenc tanár úr vezetésével. A méhviaszos írókával nagyon gyorsan megtanultak dolgozni a gyerekek, de rájöttek arra is, mennyire nehéz szép mintákat alkotni, létrehozni.

tovább »
2023.04.05

"Az év diák írója 2023"

Az Irodalom Rádió pályázatán Lachner Ádám 10. D osztályos tanuló kategórájában 1. helyezést ért el. A nyertes pályamű címe: Guth Ferenc, anyakönyvi írnok, Ádám ezzel elnyerte a "Az év diák írója" kitüntető címet. 
Eredményéhez gratulálunk!

tovább »
2023.04.04

TUDOK eredmények

Hétvégén került sor a TUDOK országos döntőjére Gödöllőn. 12 diákunk vett részt a versenyen, mindannyian nagyszerűen szerepeltek, méltón öregbítették iskolánk hírnevét. A zsűri közülük 4 diákot díjazott, de sok egyetem már a döntőbe jutásért is 40 plusz pontot ad jövőre.
A díjazottak:
Csondor Luca 11. C - különdíj, felkészítők: dr. Böddi Katalin, dr. Petz Andrea
Udud Alexandra 11. C - második helyezés, felkészítők: dr. Böddi Katalin, dr. Petz Andrea
Mitzinger Tamás Ádám 11. E - Nagydíj, felkészítők: dr. Horváth Győző, dr. Nyisztor Zsolt
Péter Barnabás 11. E - Nagydíj, felkészítők: dr. Horváth Győző, dr. Nyisztor Zsolt

További versenyzők:
Morschauzer Petra 11.E, felkészítő: Hosszú Csaba
Török Zsófia 11.E, felkészítő: Hosszú Csaba
Tengler Johanna 11.D, felkészítő: Hosszú Csaba
Kurta Eszter 10.C, felkészítő: Kilián Balázsné Raics Katalin
Schuller Hanna 10.C, felkészítő: Kilián Balázsné Raics Katalin
Kutas Katalin 10.C, felkészítők: dr. Telek Elek, Kilián Balázsné Raics Katalin
Nyisztor Zselyke 11.B, felkészítők: dr. Telek Elek, Kilián Balázsné Raics Katalin
Jávorházy Andor 11.C, felkészítő: dr. Petz Andrea

A verseny külön meglepetése volt, hogy a díjakat Novák Katalin köztársasági elnökasszony adta át, aki a nagydíjas diákokat a verseny után egy külön fogadáson köszöntötte.
Minden felkészítő tanárnak  és versenyzőnek szeretettel gratulálunk!
A kép forrása: 
https://www.facebook.com/photo/?fbid=774959763991608&set=a.436395474514707

tovább »
2023.04.04

Hazáért és Szabadságért Országos Történelmi Tanulmányi Verseny

2023. 03. 30-án iskolánk három csapata indult a Hazáért és Szabadságért Országos Történelmi Tanulmányi Versenyen középiskolai kategóriában. Tanulóink az alábbi
eredményeket érték el:
 
 
 
Kántor Milán és Szántó Donát (11. B) csapatban országos 2. hely
Csordás Fanni és Végh Csenge (11. A) csapatban országos 5. hely
Guth Anna (10. E) és Szokolai Tímea (10. A) csapatban országos 6. hely
Felkészítő tanáraik: Szokolai Viktória és Nyári Tamás
Eredményükhöz gratulálunk!

tovább »
2023.04.04