Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma

és Kollégiuma

2024. február 25. Vasárnap, ma Géza napja van

Kiemelt híreink

  • Szóbeli felvételi
    tovább 2024.02.06
  • Beiskolázás
    tovább 2023.09.19
  • Irodalmi alkotói pályázat
    tovább 2024.02.22
  • Egykori diákunk sikere
    tovább 2024.02.21

Szóbeli felvételi

 Kedves Szülők! Kedves Diákok!

A szóbeli felvételivel kapcsolatos előzetes információk összefoglalóját az alábbiakban olvashatják.
 

tovább »
2024.02.06

Beiskolázás

2023.09.19

Irodalmi alkotói pályázat

Iskolánk irodalmi alkotói pályázatán a következő eredmények születtek: 
Alsó korcsoport
I. Tálos-Mikolás Zsófia 9. A
II. Varga Viktória Júlia 9. A
Különdíjban részesült: 
Merényi Cecília és Kiss-Meirosu Lúcia 12. B

Felső korcsoport
I. Rózsa Anna 12. A 
II. Divéki Panka 11. C
II. Lachner Ádám 11. D
III. Békési-Marton György 12. C
Gratulálunk!
 

tovább »
2024.02.22

Egykori diákunk sikere

Varga Dorottya, 2018-ban érettségizett diákunk a Kooperatív Doktori Program pályázat egyik nyertese.
Dorottya 2022-ben szerzett kitüntetéses diplomát a BME Vegyészmérnöki- és Biomérnöki Karának vegyészmérnök BSc szakán, 2023-ban pedig a BME gépészmérnöki MSc szakán végzett, szintén kitüntetéses diplomával. 2023-tól a BME Pattantyús-Ábrahám Géza Gépészeti Tudományok Doktori Iskolájának doktori hallgatója, és egyúttal a Robert Bosch Kft. PhD kutatója is.
A pályázaton győzedelmeskedő hallgatók a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapjának négymilliárdos támogatásából részesülnek. 
A pályázatról az alábbi linken olvashatnak: https://gpk.bme.hu/hu/cikkek/762
Szeretettel gratulálunk!

tovább »
2024.02.21

OKTV eredmények

A 2023/2024-es tanév OKTV döntőjébe jutott tanulóink:
Kémia
I. kategória
Csonka Illés 12. A osztály
Csonka Dávid 11. C osztály
Kutas Katalin 11. C osztály
Felkészítő tanáraik: Petz Andrea, Jánosi László, Csóka Balázs
II. kategória
Arnold Levente 12. C osztály
Felkészítő tanára: Petz Andrea
Gratulálunk!

tovább »
2024.02.16

Angol nyelvi verseny

Iskolánkban február 13-án került megrendezésre a 8. osztályosok számára meghirdetett megyei szintű angol verseny.  
A következő diákok értek el helyezést:
1. Patai Emma
2. Lusztig Bence
3. Emődy Barnabás
Jutalmuk: maximális pontszám az angol szóbeli felvételi vizsgán.
Gratulálunk!

tovább »
2024.02.15

TUDOK eredmények

 A TUDOK 2024 Élet- és környezettudományi Tematikus Konferenciáján február 9-10-én Debrecenben változatos és színvonalas kutatási munkáikkal jeleskedtek a Lajosista diákok. Tanulóink a PTE és a BME különböző tanszékeinek tudósaival együttműködésben végzik kutatásaikat.
 
A Kárpát-medencei döntőbe jutottak:
Járay-Vojcek Hanna (12. C): Post-thrombectomiás petechiális- és mikrovérzések, illetve különböző klinikai paraméterek közti korreláció feltárása (Felkészítő: Dr. Tóth Arnold)
Kutas Katalin (11. C): Hogyan lehet új fájdalomcsillapító célpontokat azonosítani és gyógyszerjelölt hatóanyagokat vizsgálni? (Felkészítő: Dr. Helyes Zsuzsanna, Dr. Hajna Zsófia, Dr. Fülöp Barbara, Dr. Nyisztor Zsolt)
Nyári Koppány, Reinhardt Júlia (11. C): Kisemlősök mint fő zsákmányforrás hasznosítása két lokális gyöngybagoly populáció összehasonlításában (Felkészítő: Dr. Horváth Győző, Dr. Nyisztor Zsolt)
Balázs Kitti (11. D), Illés Zalán (11. C): Háztartási energiaellátás vizsgálata- fogyasztáscsökkentési útmutató kidolgozása (Felkészítők: Dr. Aszódi Attila, Biró Bence, Soproni Gábor, Kilián Balázsné Raics Katalin)
Dobay Dalma, Soltész Laura (10. C): Fájdalommentes terápiás lehetőség 2-es típusú diabéteszes retinopátiában (Felkészítő: Dr. Atlasz Tamás, Dr. Váczi Alexandra, Dénes Eszter)
Horváth Örs, Vizer Donát (9. C): A pulzus érkezési idő (PAT: Pulse Arrival Time) komplexitásának vizsgálata egészséges fiatalokban (Felkészítő: Dr. Meszéna Tamás, Dr. Hejjel László)
Szépen szerepelt, de nem jutott tovább:
Zsolnai Kornél, Kukai Ádám (10.C): Mezőgazdasági monokultúrák kisemlős együtteseinek összehasonlítása, fókuszálva a mezőgazdasági kártevő mezei pocok (Microtus arvalis) jelentőségére (Felkészítő: Dr. Horváth Győző, Dénes Eszter)
Szokol Szonja, Gelencsér Luca (11. C) Szinglet oxigén okozta szerkezeti változások aktinban (Felkészítő: Dr. Barkó Szilvia, Dr. Nyisztor Zsolt) 
Őket is dicséret illeti kutatási munkájukért.
 

tovább »
2024.02.12

Dürer döntő

Február 9-10-én rendezték a XVII. Dürer döntőt középiskolás diákok számára. Iskolánk tanulói a következő eredményeket érték el:
Dürer Matematika C és D kategória országos döntő:
9. helyezett: Harmincz Sára, Mensch Krisztián, Békési-Marton György (tanáraik: Páll Csaba, Pánczél Róbert)
4. helyezett: Szabó Máté, Máthé Balázs (tanára:  Pánczél Róbert)
1. helyezett: Horváth Zsófia, Lipp Levente, Laki Csanád (tanáraik: Dr. Meszéna Tamás, Pánczél Róbert)
Dürer Kémia L kategória országos döntő:
1. helyezett: Kutas Katalin, Csonka Illés, Arnold Levente (tanáraik: Dr. Petz Andrea, Jánosi László, Dr. Csóka Balázs)

tovább »
2024.02.12

TUDOK 2024

A tudományos gondolkodás és kutatás iránt érdeklődő diákjaink február 3-án vettek részt a TUDOK Műszaki- és reáltudományi Tematikus Konferenciáján. 
Kárpát-medencei döntőbe jutottak:
Hegyi Miklós és Laki Csanád 10. C osztályos tanulók (Mobee játék feldolgozása/fejlesztése).
Remek munkát végeztek, de sajnos nem jutottak tovább: 
Harmincz Sára, Herke Réka, Sztojkovics Bence és Budavári Andor 11. A osztályos tanulók.
Felkészítő tanáruk: Pánczél Róbert
Köszönjük mentoraink, Dr. Eisner Tímea és Dr. Ruff János segítségét.

tovább »
2024.02.07