Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma

és Kollégiuma

2020. február 20. Csütörtök, ma Aladár, Álmos napja van

Kiemelt híreink

  • Szóbeli vizsgára jelentkezés
    tovább 2020.01.22
  • LanguageCert próbanyelvvizsga
    tovább 2020.02.19
  • OKTV Országos Döntő
    tovább 2020.02.17
  • 2020𝝅 - Matematika Módszertani nap a Nagy Lajosban
    tovább 2020.02.17

Magyar Kultúra Napja

 Iskolánk versmondó köre  Ady Endre halálának 100. évfordulója alkalmából egy verses összeállítást adott elő decemberben a Várkonyi Könyvtárban, amelyet január 22-én, a magyar kultúra napján a gimnázium diákjai is megtekinthettek. A program díszvendége Sólyom Katalin Jászai Mari - díjas színművésznő volt, aki külön produkcióval készült a diákok számára.
Képek: tovább

tovább »
2020.01.27

Kromek terem avatása

2020. január 22-én tartott ünnepség keretében felavattuk a felújított kémia előadót, amelyet iskolánk legendás kémia tanáráról, Kromek Sándorról neveztünk el. A termet Kajtár Edvárd székesegyházi plébános, iskolánk volt diákja felszentelte.

tovább »
2020.01.23

OKTV második forduló

Az OKTV második fordulójába jutottak:

Biológia tantárgyból:
I. kategória:
Csonka Zétény 11.A (110 pont) Tanára: Csikyné Radnai Éva
Örkényi Zoltán 12.C (97 pont) Tanára: Nyisztor Zsolt
II. kategória:
Hegedűs Luca 11.C (99 pont) Tanára: Jánosi László
Kóródi Fanni 12.C (108 pont) Tanára: Nyisztor Zsolt
Pap Lili 11.C (101 pont) Tanára: Jánosi László

Filozófia tantárgyból:
Peilert Soma 12.C (36 pont)

Fizika tantárgyból:
I. kategória:
Gyenizse-Nagy András 11.C (51 pont) Tanára: Jéhn János
Laki Anna 12.A (56 pont) Tanárai: Jéhn János és Meszéna Tamás
II. kategória:
Merkl Levente 12.C (51 pont) Tanára: Jéhn János

Informatika tantárgyból:
Szűcs Tamás 12.C (346 pont) Tanára: Kiss József Dániel
Vesztergombi András 12.C (364 pont) Tanárai: Bérczi Bernát OCist és Kiss József Dániel

Kémia tantárgyból:
I. kategória
Csonka Zétény 11.A (80,5 pont) Tanárai: Mostbacher Éva és Petz Andrea
Laki Anna 12.A (80 pont) Tanárai: Mostbacher Éva és Petz Andrea
Pintér Róbert 11.C (80,5 pont) Tanára: Petz Andrea
II. kategória:
Merkl Levente 12.C (87 pont) Tanárai: Mostbacher Éva és Petz Andrea
Varga Krisztián 12.C (84 pont) Tanára:Mostbacher Éva

Latin nyelvből:
Laki Anna 12.A (71 pont) Tanára: László Levente

Magyar irodalom tantárgyból:
Sebők Aida 11.A (88,5 pont) Tanára: Várszegi Csaba

Matematika tantárgyból:
Gyenizse-Nagy András 11.C (23 pont) Tanára: Szalahov Mária
Laki Anna 12.A (34 pont) Tanárai: Meszéna Tamás és Páll Csaba
Merkl Levente 12.C (29 pont) Tanára: Meszéna TAmás
Szűcs Tamás 12.C (25 pont) Tanárai: Pánczél Róbert és Páll Csaba
Vesztergombi András 12.C (21 pont) Tanára: Pánczél Róbert

Német nyelvből:
Kőnigfelder Laura 11.D (77 pont) Tanára: Czimmermann Csilla

Gratulálunk!

tovább »
2020.01.22

Táncház

Iskolánk vendége volt Berecz András, és az előadást követően ismét egy jó hangulatú táncházat szerveztünk, ahol a talp alá valót Dömény Anita és zenekara húzta, a táncházat Várszegi Csaba vezette.

tovább »
2020.01.17

Folk program a Lajosban

2020. január 15-én, szerdán 16 órától Berecz András ének- és mesemondó előadása, utána táncház lesz az iskola Dísztermében. Mindenkit szeretettel látunk!

tovább »
2020.01.08

Kémia előadó - teremavató

2020. január 22-én 17 órakor tartjuk a gimnázium III. emelétén található felújított kémia elóadó avatását, melyre minden érdeklődőt szeretettel várunk!
Meghívó: itt

tovább »
2020.01.07

IJSO Katar

A Katarban megrendezett 16. Junior Természettudományi Olimpián (IJSO) iskolánk 8. A osztályos tanulója Csonka Illés bronzérmet szerzett. Eredményéhez szívből gratulálunk!

tovább »
2020.01.04